top of page

הילינג אנרגטי - ביו אנרגיה

היום, כמעט כל אחד שמע את המושג "הילינג" אך לא רבים חוו מה זה הילינג.

אין לבלבל זאת עם תטא-הילינג (שגם אותה למדתי לאחרונה) או רייקי או כל טיפול אלטרנטיבי אחר.

ביו-אנרגיה זו היכולת לשלוח אנרגיה מכפות הידיים ולהעביר אותה למטופל.

אני גיליתי זאת במקרה ואח"כ התחלתי ללמוד על התופעה. המידע שמתחת נלקח מהתזה שכתבתי בסיום לימודי התואר השני שלי בבריאות הוליסטית באוניברסיטת "לסלי", בשנת 2005.

 

לפני המידע על הילינג אדגים את ההשפעה של הילינג במצלמת ההילות:

 

מ' כתומה בהוויתה (גם שבועיים לפני) וצילמתי אותה תוך כדי הטיפול.
איך שהתחלנו מ' עברה לצבעים הכחולים (רוגע ושלווה) ולאט לאט המשיכה לעבר האינדיגו ואז הצ'קרות התאזנו וההילה המשיכה לעבר הסגול, לבנדר ולאחר 20 דקות ההילה כבר הייתה לבנה, ומאוזנת עם ורוד שמעיד על ריפוי. בשלב הזה  התלהבתי ועצרתי כדי לשמור.
הילה לבנה זה חיבור ישיר לבורא, מצב של ריפוי, הוויה של מלאך וכו'.
אני מודה שזה לא אופייני ואפשרי רק עם אדם פתוח כמו מ', שהיא בעצמה מטפלת בחסד, אבל להילינג יש השפעה בכל מקרה (לא תמיד מדידה).
גם ההרגשה הסובייקטיבית של מ' הייתה שהיה טיפול חזק שגרם לה לעופף... 

הילינג כרפואה משלימה

ההבדל העיקרי בין הילינג לשאר שיטות הרפואה המשלימה הוא שבשאר השיטות עובדים על הגוף הפיסי במטרה לגרום לשינוי במערך האנרגטי, על מנת להביא לשינוי כללי. בהילינג הטיפול הוא אנרגטי בלבד, ומטפל רק במערך האנרגטי. מכיוון שההנחה היא שההכרה נמצאת בהילה, אז טיפול בהכרתנו הוא טיפול בשלמותנו הפנימית, במטרה להוביל לשינוי בגוף הפיסי וע"י כך לשיפור כללי – העלמת תסמיני החולי ומניעת חולי נוסף, סיפוק, אושר והתעוררות המרפא הפנימי ששוכן בכל אחד מאיתנו.

 

הילרים משתמשים בביו אנרגיה כדי לטפל באחרים - היכולת של ההילרים  להשתמש באנרגיה הביולוגית ולהקרין אותה לאחר. בשילוב עם היכולת הקינסולוגית להרגיש את המערכת האנרגטית הם מאזנים את המערך האנרגטי ואת מרכזי האנרגיה ו"מטעינים" את השדה האנרגטי של המטופל, מחזקים את גוף האדם ומשחררים "חסימות אנרגטיות" המפריעים למערכת האנרגטית לתפקד כראוי וגורמות לתסמינים גופניים.

 

יכולת ההילינג או "ידיים מרפאות" מוזכרת בתנ"ך, בברית החדשה ומסורות עתיקות רבות ולרוב קשורה בהוראה דתית או רוחנית. הכינוי השכיח הוא הילינג רוחני. למרות שחלק מן המטפלים מוגדרים חילוניים.

הוכחות של המדע על תופעת ההילינג 

ישנם יחידי סגולה ש"כוחותיהם" – להניח ידם על אדם חולה וליצור  תגובה של ריפוי, נבחנו פעמים רבות, הן על ידי המדע והן על ידי מטופלים רבים והוכיחו את עצמם, כיעילים עד "עושי ניסים". בספרו "סוד ההילינג" פרופ' הנס הולצר (הולצר, 1995) מראה את יכולתיו של עמוס קולמן, הילר ישראלי שהתפרסם ברחבי העולם בריפוי אנשים ממחלות שונות כגון: סרטן, אלצהיימר, כאבי גב ועוד מחלות שונות בליווי מעקבים רפואיים על הצלחת טיפוליו. הולצר בחן את כוחות ההילינג של עמוס קולמן מנקודת המבט של המדע החוקר תופעה והממצאים היו חד משמעיים: ההילינג עוזר לריפוי.

 

ד"ר ברנרד גראד מאוניברסיטת מק'גיל במונטריאול, קנדה, ערך ב-1960 מחקר קפדני על חייל בחיל הפרשים ההונגרי לשעבר, קולונל אוסקר אסטבני. בעודו בחיל הפרשים ההונגרי גילה קולונל אסטבני את יכולתו לרפא סוסים באמצעות הנחת ידיים. ד"ר גראד חקר את השפעותיו של ידיו של אסטבני על חיות מעבדה וצמחים. כמה ניסויים מתוכננים בקפדנות הראו כי אסטבני מפיק תוצאות חיוביות שהיו משמעותיות מבחינה סטטיסטית; כאשר השתמש בהילינג על עכבר חולה במחלת התריס, ניסוי אחר בעכבר פצוע הראה ריפוי מהיר במידה משמעותית. ד"ר גראד חקר גם את השפעותיו של אסטבני על מים להנבטת זרעים. הזרעים האמורים נבטו במהירות גבוהה יותר מאשר זרעים שנמצאו במים שלא נחשפו להשפעתו של אסטבני. עוד שני ד"ר שונים, ד"ר ריצארד גרבר וד"ר ג'וסטה סמית', חקרו את תופעת ההילינג של קולונל אסטבני ומצאו כי יש לכוחות ההילינג השפעה חיובית על אנזימים פגועים, הם חידשו את פעילותם הביולוגית (אלטנברג, 1992, עמ' 188).

 

אלו הן שתי דוגמאות לאנשים בעלי כוחות שנבחנו על ידי אנשים אחרים מתחום המדע. ישנם עוד הילרים רבים שהצליחו להשפיע לטובה במקרים שונים. אפשר לראות את ברברה אן ברנן (1985), בספרה היא מתארת עשרות טיפולים בהם הצליחה לעזור למטופלים באמצעות "ידי האור" שלה. כמו כן, רוזאלין ברוייר (1991) וקארולין מיס (1996) מתארות בספרם טיפולים רבים המוגדרים כהצלחה.

  • facebook-square

אמיר אמברצ'י

אבחון הוליסטי ע"י מערכת מדמה הילות

bottom of page